INWAZJA lubońskich EKONOMISTÓW NA poznański GRUNWALD

17.05.2013 r.

10 maja 2013 r. uczniowie klasy III g: Bartosz Bilengrek, Bruno Laskowski, Bartłomiej Miszczuk wzięli udział w Grze Miejskiej „Inwazja ekonomistów na Grunwald” zorganizowanej przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Poznaniu. Grę poprzedziło szkolenie z zakresu ekonomii, w którym udział wzięła klasa III g, przeprowadzone przez Panią Jolantę Komornicza – nauczycielkę przedmiotów zawodowych w ZSE. Uczniowie musieli zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu bankowości, prawa handlowego i ubezpieczeń społecznych. W grze uczestniczyło 10 drużyn gimnazjalistów z poznańskich szkół. Uczniowie przemieszczali się po dzielnicy Grunwald. Wskazówkami do znalezienia kolejnych stacji, na których czekały zadania z zakresu wiedzy ekonomicznej i prawnej, były opisy ulic i miejsc na podstawie „Zemsty” A. Fredry. W klasyfikacji liczyła się nie tylko liczba punktów zdobytych za rozwiązanie wszelakich zadań, za które uczniowie otrzymywali „ekonomiki” (specjalną walutę), ale również czas wykonania i przybycia na metę, która mieściła się w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ulicy Marszałkowskiej w Poznaniu. Rywalizacja była zacięta, a emocje ogromne, ponieważ drużyny biegiem przemieszczały się do kolejnych stacji tej nowoczesnej formy podchodów. Udana zabawa, a przede wszystkim zdobyta wiedza ekonomiczna na pewno zaprocentuje na lekcjach WOS-u.

Romana Kłos