II Lubońska Gra Miejska

25.05.2015 r.

Po raz kolejny imprezą towarzyszącą festynowi rodzinnemu w naszej szkole była gra miejska. W zabawie wzięły udział kilkuosobowe grupy złożone z gimnazjalistów. Wszystkie grupy wyruszyły w kilkuminutowych odstępach ze Wzgórza Papieskiego, gdzie dostały karty z zadaniami do wykonania i mapy z zaznaczonymi punktami, do których należało dotrzeć. Pierwsze były zadania sprawnościowe, następnie uczniowie musieli odwiedzić wyznaczone miejsca i odpowiedzieć na pytania. Przy rozwiązywaniu zadań liczyła się przede wszystkim spostrzegawczość i umiejętność wyszukiwania informacji. Meta była w Gimnazjum nr 2. Tym razem dopisała nam piękna pogoda i wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili. I miejsce zajęła grupa, która reprezentowała klasę 3c - Drużyna Pierścienia: Sara Chojnacka, Wiktoria Piechowska, Zuzanna Skonieczna, Kinga Szymańska i Julia Światłowska. II miejsce Lacerta – Jadwiga Hawrusik, Karolina Jałoszyńska, Jowita Jędrzejewska. III miejsce Ledude – Kacper Adamczak, Michał Gryczyński, Andrzej Ziemnicki, Milena i Natalia Kamieniczne. Wyróżnienie otrzymali reprezentanci klasy Ic – Mateusz Boguś, Martin Cieślak, Dominik Wasiak. Wszyscy otrzymali dyplomy i słodkie upominki, które wręczyła Pani Dyrektor Jolanta Walczak.

Katarzyna Urbaniak