I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Euklides" dla klas VII

5.06.2018 r.

Dnia 4 czerwca troje uczniów naszej szkoły: Wojtek Dudziński z kl. 7a, Monika Traczyk i Agata Kleiber z klasy 7c  reprezentowało naszą szkołę w I Międzyszkolnym Konkursie matematycznym "Euklides" dla klas siódmych. Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Luboniu. Uczniowie zmierzyli się z różnymi zadaniami zarówno zamkniętymi jak i otwartymi. Wśród 13 zadań znalazła się również jedna zagadka matematyczna. Trzeba było się wykazać umiejętnościami rozwiązywania zadań o podwyższonym stopniu trudności.  II miejsce w powyższym konkursie zdobył Wojtek Dudziński z kl. 7a  a Monice Traczyk z 7c zabrakło zaledwie 0,5 pkt. do zajęcia miejsca III. Gratulujemy i wierzymy, że zdobyte doświadczenia zaowocują w kolejnych konkursach matematycznych.

Małgorzata Zgoła