I Międzyszkolne Dyktando Biegane

12.12.2017 r.

27 listopada odbyło się I Międzyszkolne Dyktando Biegane. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 5 we współpracy z Biblioteką Miejską w Luboniu. Impreza miała na celu budzenie zainteresowania językiem ojczystym, propagowanie znajomości zasad orograficznych i interpunkcyjnych oraz kształtowanie umiejętności ich stosowania. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas czwartych i trzecich szkół podstawowych. Swoje reprezentacje zgłosiły w tym roku: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 5. Uczestnicy przybyli ubrani w koszulki z logo szkoły i mikołajkowe czapeczki. W jury zasiadły: Burmistrz p.Małgorzata Machalska, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Luboniu p.Agnieszka Begier oraz Dyrektor SP5 p.Jolanta Walczak. Zadaniem każdej drużyny było jak najszybsze i bezbłędne zapisanie tekstu dyktanda. Emocje były ogromne! Każdy zespół był niesamowicie zmotywowany, aby wykazać się umiejętnością poprawnego pisania, pamięcią i szybkością. Niezwykle istotna okazała się także dobra współpraca w grupie. Komisja miała trudne zadanie. Ostatecznie ogłoszono wyniki. W kategorii klas trzecich 1.miejsce zajęła SP1, 2.miejsce-SP3, 3.miejsce-SP4. W kategorii klas czwartych 1.miejsce zdobyła SP1, 2.miejsce- SP4, 3.miejsce- SP5. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Bibliotekę Miejską w Luboniu, a wyróżnieni kubki z motywem świątecznym zakupione przez sklep garneczki.pl i p.Artura Woźniaka. W trakcie konkursu wystąpili uczniowie klas 0-3 naszej szkoły, śpiewając i wykonując układ taneczny. Podczas przerwy goście i gospodarze mieli możliwość skosztowania przepysznych ciast upieczonych przez uczniów SP5.
Atmosfera Dyktanda była wspaniała: wesoła i świąteczna. Rywalizacja nie zakłóciła doskonałej zabawy!
Serdecznie dziękuję pomysłodawczyni imprezy p.Aleksandrze Sołeckiej, współorganizatorkom: p.Monice Siwek i p.Annie Augustyniak oraz Samorządowi Uczniowskiemu. Dziękuję także zangażowanym Rodzicom uczniów klas pierwszych oraz autorce tekstu tegorocznego Dyktanda p.Katarzynie Kozłowskiej.

Jolanta Walczak