Grudniowe akcje Szkolnego Koła Wolontariatu

4.12.2015 r.

W okresie przedświątecznym nasi wolontariusze angażują się w wiele działań, mających na celu pomoc potrzebującym. W tym miesiącu działania rozpoczęliśmy od trzydniowej akcji „Piernik” – tak jaki i w ubiegłym roku, piekliśmy, dekorowaliśmy i pakowaliśmy pierniki, które będą wsparciem dla Hospicjum Palium. Część z nich będzie rozdawana na poznańskim Starym Rynku (12.12), pozostałe pojadą do Hanoweru. W naszym gimnazjum powstało ponad 1800 pierników! Pomocą służyli nam Państwo Mojzykiewicz z piekarni „Anika”. Dziękujemy również wszystkim, którzy upiekli w domu pierniki i dostarczyli na potrzeby akcji do szkoły. Czwartek był dniem łączącym pokolenia. Ponad 100 osób zaangażowało się w wykonywanie kartek dla osób chorych oraz ozdób na naszą międzypokoleniową choinkę. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Lubońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nasi uczniowie, rodzice  i sympatycy, a także wolontariusze z Fundacji CREO, którzy uczyli techniki quillingu. Warsztatom towarzyszyła wspaniała atmosfera. Wzajemnie uczyliśmy się od siebie, a wieczór zakończyło wspólne dekorowanie choinki. Ten tydzień zwieńczy równie pracowity weekend – zbiórka żywności dla Wielkopolskiego Banku Żywności. Nasi wolontariusze tradycyjnie pojawią się w sklepie „Biedronka” przy ul. Sikorskiego, aby zbierać produkty dla potrzebujących. Przypominamy również, że trwają klasowe zbiórki żywności!

SKW