Gimnazjalna 3a w porcie lotniczym.

6.11.2017 r.

Dnia 2 października klasa gimnazjalna 3a wraz z p.Wiesławą Stankiewicz oraz p.Katarzyną Wilińską-Jóźwiak pojechała do Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Uczniowie brali udział w pełnej odprawie, a po niej mogliśmy zobaczyć, jak samolot przejeżdżał przez pod kurtyną wody puszczaną z wozów strażackich. Potem poszliśmy do pomieszczenia, gdzie pasażerowie z klasy VIP czekają i relaksują się przed lotem. W międzyczasie mieliśmy przerwę na mały poczęstunek. Następnie specjalnym busem jeździliśmy po płycie lotniska, dzięki czemu mieliśmy możliwość zobaczenia różnych samolotów szkoleniowych. Zostaliśmy przetransportowani do siedziby strażaków portu lotniczego, gdzie jeden z pracowników opowiedział nam, na czym polega praca ratownika w takim miejscu.
Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda ambulans od środka i posiedzieć w wozie strażackim. Wycieczkę zakończyliśmy w hali przylotów, w której nasz przewodnik wytłumaczył, co się robi w razie zgubienia bagażu. Całą wycieczkę uznajemy za bardzo udaną.

Emilia Sowińska i Zuzanna Kubiak z 3a