Gimnazjaliści w Muzeum Martyrologii

21.05.2014 r.

20 maja klasa 3a uczestniczyła w zajęciach poświęconych historii więźniów obozu karno – śledczego w Żabikowie. Uczniowie obejrzeli wystawę poświęconą gettom żydowskim na terenie Polski oraz dowiedzieli się, że plany budowy autostrady, która przebiega przez nasze miasto, powstały przed II wojną światową, a w czasie wojny budowali ją właśnie więźniowie żydowscy. Następnie młodzież wysłuchała wykładu na temat życia codziennego więźniów i obejrzała zgromadzone eksponaty. W trakcie zwiedzania uczniowie wypełniali karty pracy związane z ekspozycją stałą. Dzięki podjętym działaniom dowiedzieli się wielu wstrząsających rzeczy na temat obozowej codzienności oraz poznali historię obozu i ludzi w nim więzionych.

Katarzyna Urbaniak