GIMNAZJALIŚCI I ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

1.12.2013 r.

Rozpoczyna się okres przedświąteczny, w którym w szczególny sposób myślimy o potrzebujących. Nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum już po raz kolejny pokazali, że nie są obojętni na potrzeby innych. W dniach 30.11-1.12 grupa wolontariuszy zbierała żywność na rzecz Wielkopolskiego Banku Żywności. Przez te trzy dni zachęcaliśmy wszystkich odwiedzających sklep „Biedronka” przy ul. Sikorskiego do zakupu dodatkowego produktu. Dzięki hojności mieszkańców Lubonia nasze pojemniki szybko się zapełniały olejem, kaszą, ryżem, słodyczami i innymi trwałymi produktami. Bardzo nas to cieszyło, widzieliśmy wymierne efekty naszych działań i mieliśmy świadomość pomocy, którą niesiemy. Uczniowie często zauważali przysłowiowy „wdowi grosz” wydany na produkt zostawiany w koszu i byli świadkami tego, że rodzice zachęcali swoje dzieci do podarowywania żywności. Czasem smutne refleksje budziła postawa obojętności czy wrogości wobec naszych działań. Wierzę, że każdy z wolontariuszy, który poświęcił swój czas i włożył odrobinę trudu w tę zbiórkę, w przyszłości sam nie przejdzie obojętnie wobec podobnej akcji. Dowodem na to są przyjazne gesty naszych absolwentów, którzy w tych dniach robili zakupy w „Biedronce” i chętnie nas wspierali materialnie i dobrym słowem.

Koordynator zbiórki Ewa Frąckowiak