5 MINUT - PREMIERA

25.06.2013 r.

Szkolne Koło Teatralne od kilku miesięcy przygotowywało  spektakl zatytułowany „Pięć minut”. Uczniowie bardzo ciężko pracowali nad swoimi rolami: uczyli się tekstu, ćwiczyli ruch sceniczny, dykcję, a przede wszystkim kreowali postacie. Byli odpowiedzialni za charakteryzację, współtworzyli także scenografię. Premiera przedstawienia odbyła się w środę, 25 czerwca 2013 r. Uczniowie mieli okazję zaprezentować się przed rodzicami, a dzień później wystąpili przed swoimi kolegami i koleżankami. Spektakl zdobył pozytywne recenzje. Może dlatego, że porusza bliskie uczniom tematy, pozwala spojrzeć na ich rzeczywistość z dystansu, z innego punktu widzenia. „5 minut” to historia dysfunkcyjnej rodziny, której członkowie  zapomnieli, co jest w życiu ważne (miłość, bycie sobą) i zaprzedają siebie za cenę zaistnienia np. na ekranie. Tylko Iwonka, główna bohaterka dramatu, próbuje pozostać sobą, co, jak pokazuje przedstawienie, nie jest łatwe w świecie, w którym liczy się tylko „barwna” osobowość.

Obejrzyjcie nagranie spektaklu

Katarzyna Kozłowska