Gdy wszyscy popędzili do domów... - noc w szkole klasy 2h

25.11.2014 r.

W dniu 21.11.2014 klasa 2h wraz z opiekunami: p. Elżbietą Sobczak-Ellmann i p. Ewą Rubisz postanowili spędzić noc w szkole. Chcieliśmy poczuć klimat gimnazjum, gdy milknie ostatni dzwonek i wszyscy pędzą  do domu. Pożegnaliśmy panie z obsługi, zamknęliśmy szkołę i rozpoczęła się zabawa. Na początek  była mała niespodzianka- odwiedziła nas Natalia, która chodziła do naszej klasy w zeszłym roku. Aby mieć siłę na całą noc smiley, postanowiliśmy posilić się i w ramach kolacji zjedliśmy pyszną pizzę. Organizacją naszego posiłku zajęli się Justyna i Darek. Nikt się nie nudził i mógł znaleźć coś dla siebie. Można było rozegrać mecz w ping-ponga z naszym mistrzem Darkiem albo pograć w piłkarzyki, które przywiozła Ola. Miłośnicy piłki nożnej mogli zagrać także w turnieju FIFA na PlayStation, które przyniósł Adrian. Znalazła się także duża grupa śmiałków, która wzięła udział w grze ,, Zombiaki ”. Kajtek wytrwale tłumaczył zasady zabawy, którą wymyślił z koleżankami i kolegami. Nie zabrakło okrzyków strachu, gdy w ciemnej piwnicy w świetle latarek wypatrywaliśmy zombi, wydającego straszne dźwięki i z zapałem szukaliśmy ukrytych tam przedmiotów. Mogliśmy również brać udział w grach strategicznych jak szachy, które proponował nam Witek lub zagrać w karty. Tajniki zasad gry w pokera tłumaczyli nam Piotr i Grzesiu. Naszej zabawie towarzyszyła muzyka, którą przygotowali Klaudia i Mateusz. Nie zabrakło więc także  małej dyskoteki. Dzięki Paulinie chętni zagrali w badmintona. Oglądaliśmy również filmy. Niezawodni od sprzętu okazali się Mateusz, Witek i Adam, a filmy dostarczyli Ola oraz Franek. Każdy wniósł cząstkę siebie w nasze spotkanie. Nawet sprzątanie nie było kłopotem dla nikogo. Bawiliśmy się razem bardzo dobrze. Był to czas  integracji i bliższego poznania się i choć nikt długo nie spał, a rano byliśmy zmęczeni, to naszą noc w szkole możemy zaliczyć do w pełni udanych yes.

Ewa Rubisz