G2 - kibice z klasą na meczu Lecha z Arką

26.09.2016 r.

"Kibicuj z klasą" - tak Lech Poznań zachęcał szkoły i ich uczniów do uczestnictwa w meczu przyjaźni - Lech Poznań - Arka Gdynia. Oczywiście nie mogło na tym meczu zabraknąć także naszych wspaniałych uczniów.
25 września punktualnie o godzinie 18:00 stawiliśmy się na stadionie przy Bułgarskiej, aby razem z innymi gimnazjalistami kibicować Kolejorzowi. Wyjście połączyliśmy z zajęciami zawodoznawczymi, poznając w ten sposób zawody: piłkarza, trenera, operatora kamer, komentatora, ratownika medycznego, lekarza masażysty, sędziego i sprzedawcy. Starcie z Arką cieszyło się sporym zainteresowaniem, było nas ponad 39,5 tysiąca !!!! Wspólne wyjście na mecz i wynik 0:0 to doskonała okazja do integracji uczniów naszej szkoły. Utrwaliliśmy również zasady kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Warto jeszcze wspomnieć, że kibice Lecha i Arki zajmowali te same trybuny i dopingowali swoich piłkarzy wzajemnie - wszak to mecz przyjażni ;-)
Organizatorzy i opiekunowie: p. Aneta Łukomska i p.Krzysztof Dzydzan.

K.Dzydzan, A. Jankowska Łukomska