Fizyka w przedszkolu

25.06.2014 r.

W czwartek, 26 czerwca, kilkoro trzecioklasistów (Asia Spychała, Marta Pokryszka, Ola Rubisz, Fryderyk Filipowski, Maks Kędziora, Paweł Machalski i Adam Araszkiewicz), pod opieką p. Przybylskiej, wybrało się do przedszkola Sióstr SłużebniczekZa namową naszej pani od fizyki postanowiliśmy uczyć dzieci fizyki! TAK, TO MOŻLIWE! Przeprowadzaliśmy różne doświadczenia, świetnie się przy tym bawiąc. Pokazaliśmy maluszkom: poduszkowce, obwody elektryczne z folią aluminiową, bańki, pieprz w wodzie i pieprz w wodzie z płynem do mycia naczyń, samochody i klocki na chropowatej lub gładkiej powierzchni oraz fontannę. Przy wszystkich doświadczeniach było wiele śmiechu i zabawy. Później każdy pięciolatek, w nagrodę za udział w naszej lekcji, otrzymał medal „SUPERFIZYK”. Nasze spotkanie zakończył pokaz silnika odrzutowego butelki oraz wspólna zabawa na placu zabaw. To było bardzo ciekawe doświadczenie i cieszymy się, że mogliśmy w nim wziąć udział.  Wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni, zarówno my, jak i dzieci, dla których z pewnością było to miłą odmianą codziennych zajęć.

Ola Rubisz