Finał I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej

17.11.2012 r.

17 listopada w naszej szkole odbył się III etap I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej "Na moich ustach zawsze Jego chwała". Znów zmobilizowaliśmy siły, by jak najlepiej przyjąć gości i zapewnić sprawny przebieg konkursu. Udało się! Finałowe spotkanie z poezją religijną okazało się sukcesem.

W sobotni poranek do szkoły przyjechali uczniowie, którzy przeszli pomyślnie październikowe eliminacje. Nas reprezentowali: Joasia Spychała (2d), Weronika Szczotka (3f) i Patryk Matusiak (2c). Na recytatorów czekały cztery komisje, w skład których wchodzili nauczyciele z Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Przesłuchania rozpoczęły się o godz. 8.45 i trwały do godz. 11.00 . Młodzież - tak jak 27 X - prezentowała psalmy i wiersze o tematyce religijnej.

Przy drzwiach i w holu działali uczniowie z G2, którzy gości witali, wskazywali im drogę do szatni, zapisywali na liście, prowadzili do sal.

Po recytacji uczniowie biorący udział w konkursie oraz ich opiekunowie udali się do holu szkoły, który został pięknie przystrojony przez panią Agatę Budzyńską i uczennice uczęszczające na zajęcia artystyczne z florystyki. Duże wrażenie robiły stroiki i dekoracja sceny z motywem czerwonych jabłuszek. W holu odbyło się spotkanie z poznańskimi poetami - panią Jolantą i Stanisławem Szwarcami, którzy zapoznali gości ze swoją twórczością. Dla zebranych zaśpiewały także Kamila Malinowska i Katarzyna Kubacka z klasy 1 c. W tym czasie goście zostali poczęstowani pysznymi wypiekami przygotowanymi przez naszych uczniów i nauczycieli.

Po zakończeniu części artystycznej nastąpił najbardziej oczekiwany moment - rozstrzygnięcie konkursu. Panie dyrektor lubońskich gimnazjów Jolanta Walczak i Aneta Plumińska-Mieloch odczytały imiona i nazwiska zwycięzców. Pan Mikołaj Tomaszyk z UM w Luboniu, reprezentujący Burmistrza Dariusza Szmyta, wręczył młodzieży nagrody książkowe. Odczytał też list od kardynała Stanisława Dziwisz, który objął konkurs honorowym patronatem.

Około godziny 13.00 pożegnaliśmy gości, którzy dziękując z uśmiechami za wspaniałe przyjęcie, obiecali, ze na pewno przyjadą za rok!

DYREKCJA GIMNAZJUM SERDECZNIE DZIĘKUJE OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W REALIZACJI III ETAPU KONKURSU:

p. Małgorzacie Wagner, p. Katarzynie Wilińskiej-Jóźwiak, p. Barbarze Małeckiej, p. Ilonie Walkowiak, p. Annie Wodzyńskiej - Skotarczak, p. Magdalenie Madajczyk-Głowackiej, p. Katarzynie Urbaniak, p. Paulinie Hąci, p. Agacie Budzyńskiej, p. Jolancie Skowrońskiej, p. Ewie Frąckowiak, p. Joannie Taberskiej, p. Alicji Sondej, p. Małgorzacie Zgole, p. Annie Krzyżaniak, p. Magdalenie Przybylskiej, p. Katarzynie Kozłowskiej, p. Agacie Sajnaj, p. Anecie Jankowskiej-Łukomskiej, p. Annie Trąbale, p. Monice Siwek, p. Dorocie Mucha i p. Michałowi Garstkiewiczowi.

W pracy organizacyjnej czynnie, chętnie i profesjonalnie wspierali nas uczniowie, którym należą się słowa pochwały i uznania: Kacper Matyaszczyk, Karolina Tórz, Karolina Paszek, Joanna Celler, Agnieszka Antoniewska, Monika Graduszewska, Karolina Kłusek, Marta Murawska, Weronika Kalińska, Natalia Gortat, Weronika Kubiak, Wiktoria Walla, Basia Pniewska, Julia Kotuła, Ola Okupniak, Roksana Skoracka, Zuzanna Małecka, Sonia Grześkowiak, Kuba Kamieniczny, Patrycja Kroczek, Marta Nowak, Julia Czarnecka, Sandra Łochowicz, Angelika Mińska, Alicja Kunz, Magda Gogołkiewicz, Wiktoria Drozdowska, Angelika Molczyk, Kinga Gronek.

Ciasto upiekli: Oliwia Kruger, Dominika Jóźwiak, Karina Frąckowiak, Patrycja Motała, Julia Bandosz, Aleksandra Zdunik, Zuzanna Małecka, Anita Kapitańczyk, Alicja Kunz, Kornelia Głowacka, Karolina Majchrzak, Maciej Moroz, Askaniusz Anioła, Michał Karolak, Bartosz Kasper.

Dziękujemy!

G2