Filmowe spotkania Zosi Golczak

19.12.2017 r.

Juz po raz drugi Zofia Golczak, uczennica klasy 2e, brała udział w festiwalu filmowym. Tym razem podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodzieżowych Ale Kino!, który odbył się w dniach 3-10 grudnia, Zosia odpowiadała za promocję festiwalu. Przez ponad tydzień zbierała informacje z imprez towarzyszących festiwalowi oraz recenzowała filmy. Wszystko to w ramach wolontariatu organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka. Zainteresowanie filmem sięga 2012 roku, kiedy razem z grupą uczniów szkoły średniej Zosia brała udział w projekcie „Focus na piłkę”. Powstał wtedy film dokumentalny o poznaniakach. Później były warsztaty filmu animowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmu Animowanego „Animator.” W 2016 roku Zofia spędziła dwa dni na warsztatach filmu dokumentalnego w Warszawskiej Szkole Filmowej, podczas których powstały krótkie etiudy o młodzieży. W czasie tegorocznej edycji festiwalu „Animator” Zofia asystowała francuskiej reżyserce Caroline Nugues w tworzeniu filmu animowanego. Prowadziła również galę finałową "Animatora Jutra". „Wszystkie spotkania filmowe są dla mnie wielką przygodą i na pewno to nie był mój ostatni festiwal.”

Zofia Golczak