FILANTROP - TEN, KTO KOCHA LUDZI. NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z WYJĄTKOWYMI OSOBAMI.

19.09.2013 r.

Dnia 19 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z wyjątkowymi osobami: panem Marcinem Bajerowiczem, panią Karoliną Kasprzak oraz panem Bartłomiejem Walkowiakiem. Reprezentowali oni pismo oraz Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Filantrop”. Opowiedzieli nam o swojej działalności, szczególnie przybliżając uczniom naszego gimnazjum autorską inicjatywę wydawania miesięcznika, gdzie publikowane są głównie teksty osób, które w życiu codziennym muszą walczyć z różnymi upośledzeniami. Ich historie pokazują, że pomimo wielu przeszkód, potrafią funkcjonować w społeczeństwie i niejednokrotnie wykazują się ogromnym talentem, którego pozazdrościć im może wielu sprawnych ludzi. Tak było w przypadku pana Bartłomieja Walkowiaka, który podzielił się z nami wspomnieniami ze swojego życia. Chociaż jego młodość była niezwykle ciężka ze względu na niezdiagnozowaną wtedy chorobę, która utrudniała normalny kontakt z otoczeniem, teraz ma w końcu szansę żyć normalnie. Okazało się, że posiada on niezwykły talent literacki – pisze i publikuje piękne wiersze, które swoją treścią potrafią poruszyć serce czytelnika. Celem spotkania było pokazanie gimnazjalistom, że niepełnosprawność nie oznacza całkowitego wykluczenia ze społeczeństwa. Nie należy dyskryminować takich ludzi, ponieważ z odpowiednią pomocą mogą osiągać niesamowite sukcesy i, tak jak my, spełnić swoje marzenia. Jednym z najważniejszych czynników naszego życia powinna być chęć pomocy innym i miłość do drugiego człowieka. Do takich wniosków powinien dojść każdy, kto wysłuchał wystąpienia naszych gości. Bardzo dziękujemy i liczymy na ponowne spotkanie w przyszłości!

Iga Skrzypczak