EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W środę 26.09.2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień powitaliśmy w hallu szkoły, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć fragment sztuki "Tristan i Izolda" po niemiecku.

Po spektaklu przygotowanym przez uczniów klasy III h pod opieką pani Anny Trąbały nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na plakat promujący naukę języków obcych, na który gimnazjaliści przygotowali wiele ciekawych prac. Uczniowie w graficzny sposób przekonywali siebie nawzajem, dlaczego warto uczyć się języków obcych, a szczególnie języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego, których lekcje oferuje nasza szkoła.

Szkolna komisja wybrała i dodatkowo nagrodziła najciekawsze prace, które pokazane zostały na okolicznościowej wystawie. Dodatkowo wystrój szkoły uzupełniły napisy na gabinetach i klasopracowniach w czterech językach nauczanych w naszej szkole.

Laureatami konkursu zostali: Mikołaj Wąsowicz (kl.IIIb) , Adrian Mieszała(kl.Ia), Zofia Lenartowicz (kl.Ie), Kornelia Głowacka (kl.1e) oraz wyróżnienia otrzymali także Estera Kowalska (kl.IIIc) i Patryk Matusiak (kl.IIc). Gratulujemy!

Cytując autorkę jednego z plakatów, życzmy sobie, abyśmy w swoim życiu umieli wykorzystać znajomość języków obcych:

"Bo nie ma martwych języków,
Są tylko uśpione umysły,
Ale gdy znasz języki
Opowiesz wszystko i wszystkim... "

Małgorzata Szymankiewicz