Europejski Dzień Języków 2019

1.10.2019 r.

Czy wiesz, ile rdzennych języków występuje w Europie? Który z języków jest najczęściej używanym językiem na świecie? Skąd pochodzi język migowy?
Na takie pytania o językach odpowiadali uczniowie, a także rozwiązywali  inne zadania geograficzno-językowe .W piątek 27.09.2019 roku obchodziliśmy bowiem w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jest to tradycja krajów europejskich. Europejski Dzień Języków został ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy – organizację, która reprezentuje 800 mln Europejczyków z 47 krajów. W całej Europie organizowane są kursy językowe, gry, debaty, konferencje, programy radiowe, konkursy i inne imprezy dla każdego.  Nasza szkoła dołączyła więc do tej pięknej tradycji. Wyróżniające miejsca w konkursach w dzisiejszym dniu uzyskali reprezentanci klas: 8a, 7a oraz 6a.

Małgorzata Szymankiewicz