Ekolekcja i świetny wypoczynek

27.04.2013 r.

W kwietniową sobotę pojechalismy pod opieka pani Joanny Taberskiej oraz pana Michała Szwackiego na wycieczkę do Hermanowa znajdującego się w Żerkowsko-Czeszewskim Parku Krajobrazowym. Na miejscu zwiedziliśmy stajnię koni, w której swoje pierwsze kroki stawiał mały źrebak. Odpoczywała tam ciężarna klacz, którą, tak jak inne konie, karmiliśmy marchewkami i sianem. Potem udaliśmy się do wolier i zagród z innymi bardzo interesującymi zwierzętami. Pan opiekujący się egzotycznym ptactwem podarował nam pióra pawia, strusia oraz bażanta srebnego. Głaskalismy też przyjaznego szopa, kozę oraz obserwowaliśmy nutrię. Po bliskich spotkaniach z fauną pani zaprosiła nas na ognisko. Smażylismy kiełbaski, pilismy herbatę, a po jedzeniu podjechała po nas bryczka zaprzęgnięta w dwa potężne, brunatne konie. Bryczką jechalismy przez las. Po krótkiej przerwie udalismy sie do leśnika, a po drodze widzieliśmy kąpane konie. Leśnik opowiedział o swojej pracy, faunie i florze parku. Zagrał także na rogu myśliwskim. Przez cały czas towarzyszyła nam piękna, wiosenna pogoda, którą na krótko przerwał ciepły, wiosenny deszczyk. Cała wycieczka przebiegła w cudownym klimacie. Wzbogaciła nasze wiadomości o przyrodzie Naszej Małej Ojczyzny. Serdecznie dziękujemy opiekunom!

Sara Dąbrowska, Ola Graduszewska, Julia Bandosz