EGZAMINY JĘZYKOWE CAMBRIDGE

16.06.2013 r.

Osiąganie kolejnych kwalifikacji językowych w naszym gimnazjum  wpływa  bardzo mobilizująco na ambitnych uczniów i daje  im przewagę w zdobywaniu dobrego wykształcenia.  Świadczą o tym przedsięwzięcia, których podejmują się nasi wychowankowie. Po raz pierwszy bowiem w historii szkoły chętni uczniowie przystąpili do egzaminów Cambridge  z języka angielskiego w Ośrodku Egzaminacyjnym English Club w Poznaniu. Egzamin Preliminary for Schools (PET) zaliczali : K.Fons (1i), I.Stawicka (3f) oraz A.Rubisz (2b), a  Key for schools (KET) : J.Lesiński (2e), J.Mullak (1i), D.Łukowiak (3e). Egzaminy sprawdzały gruntownie wiedzę uczniów w zakresie wszystkich umiejętności komunikacyjnych. Gratulujemy tym uczniom odwagi w podejmowaniu ambitnych zadań testujących własną wiedzę językową. Jednocześnie pozytywnie myślimy o przyszłości naszych wychowanków, którzy będą mogli poszczycić się certyfikatami międzynarodowymi.

M.Sz.