Dziennik podróży - projekt Comenius (dzień pierwszy)

19.11.2012 r.

Grupa naszych gimnazjalistów od 18-23 XI przebywa na Sycylii. Od dziś zamieszczamy dziennik podróży, w którym opisują swoje przeżycia. Zapraszam do lektury!

W niedzielę 18 listopada wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Warszawy, by stamtąd udać się samolotem do Palermo z przesiadką w Rzymie. Na lotnisku oczekiwały nas rodziny, z którymi pojechaliśmy do Alcamo, miejsca naszego pobytu.

W poniedziałek rano spotkaliśmy się w szkole ze wszystkimi uczestnikami projektu. W pierwszym dniu poznaliśmy innych uczniów i nauczycieli, których nie spotkaliśmy do tej pory, a także naszych dobrze znanych przyjaciół ze spotkań w Hiszpanii i w Polsce. Czekały nas gry i zabawy integracyjne, sadzenie pamiątkowego drzewa, poczęstunek przygotowany przez włoskie rodziny. Popołudnie natomiast spędzaliśmy z naszymi partnerami.

Magdalena Madajczyk-Głowacka