Dzień Żołnierzy Wyklętych

2.03.2018 r.

1 marca w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie z klasy 2b (Sandra Maciejewska, Julia Kalinowska, Julia Bilska, Zosia Smolarek, Natalia Zatońska) i 7a (Wojtek Dudziński) przygotowali z p.Barbarą Małecką apel okolicznościowy.  Przybliżyli nam losy, zasługi i poświęcenie żołnierzy walczących o wolną Polskę. Bohaterowie ci przez długie lata byli szykanowani i źle traktowani. Skazani na hańbę i zapomnienie nie tracili jednak wiary w Ojczyznę. Dopiero niedawno, po upadku komunizmu, uznani zostali za bohaterów narodowych. Dla uczczenia ich pamięci wspominaliśmy ich i podziękowaliśmy za czyny, odwagę i poświęcenie.
W południe poczet sztandarowy oraz delegacja z klasy 2g wzięli udział w miejskich obchodach święta, które odbyły się w Obozie Karno- Śledczym w Zabikowie. Tam reprezentowali nas: Beata Wiśniewska, Urszula Hawrusik, Oliwia Panek, Jakub Tomczak i Oliwier Stróżyński.

Zosia Smolarek