Dzień Wrażliwości i marcowe spotkania

22.03.2017 r.

21 marca, dla wielu Pierwszy Dzień Wiosny, dla naszych wolontariusz to idealny czas na udział w akcji promującej Hospicjum Palium. Z okazji Dnia Wrażliwości – Dnia Motyla nasi wolontariusze udali się do Urzędu Wojewódzkiego, gdzie dowiedzieli się więcej o działalności Hospicjum oraz zaangażowali się w malowanie motyli, które są symbolem wrażliwości i przemiany. Następnie wolontariusze rozdawali motyle oraz zachęcali ludzi do wspólnej zabawy z okazji Dnia Wrażliwości. Wszystkie te działania miały na celu zwrócenie uwagi na Hospicjum Palium, szczególnie na kolejny etap jego rozbudowy. Przez cały czas naszym wolontariuszom towarzyszyły świetny humor i genialna atmosfera.
W piątek 17 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Nocne malowanie motyli". Impreza została zorganizowana przez Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 2 w Luboniu. Nasi wolontariusze wraz z paniami  Anną Kobylańską i Katarzyną Jóźwiak dzielnie malowali motyle do ostatnich minut trwania akcji, integrując się z bardzo młodymi wolontariuszami szkół podstawowych.
We wtorek 14 marca odwiedziła nas koordynatorka Motylego Wolontariatu pani Barbara Grochal. Podczas spotkania rozmawialiśmy o planowanych akcjach oraz obejrzeliśmy film pokazujący działania Hospicjum i wolontariatu.

Jakub Dehmel