DZIEŃ PATRONA

24.10.2013 r.

Dnia 22.10.2013 r. Gimnazjum nr 2 w Luboniu obchodziło Dzień Patrona. Postać Jana Pawła II uczciliśmy mszą świętą z udziałem Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów. Następnie po skończonej modlitwie wszyscy udali się do szkoły. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Marta Pokryszka wprowadziła Sztandar Szkoły i poprosiła o złożenie kwiatów oraz zapalenie znicza pod tablicą pamiątkową w holu szkoły. Następnie przedstawiciele klas I złożyli ślubowanie, wstępując w szeregi Gimnazjum nr 2. Po wyprowadzeniu Sztandaru Szkoły rozpoczęło się przedstawienie pt. "Okna, buty i kremówki". Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze symbole Jana Pawła II, a także pogłębili wiedzę o Patronie. Uroczystość przygotowała młodzież z klasy Ie, IIId, IIa oraz nauczyciele: p. Kamilla Kursawe-Ciemny, p. Agata Budzyńska i p. Patryk Dondajewski. Bardzo dziękujemy!

zespół ds. Patrona