Dzień Patrona w Gimnazjum nr 2 w Luboniu

22.10.2012 r.

Dzień Patrona obchodziliśmy w tym roku w poniedziałek 22 października. Święto należy do tradycji naszej szkoły, byśmy mogli dłużej niż na co dzień pomyśleć o Ojcu świętym Janie Pawle II i zastanowić się, czy postępujemy zgodnie z zasadami, które starał się przekazać młodzieży.

Rano wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Podczas nabożeństwa pięknie śpiewał zespól wokalny pod kierunkiem p. Doroty Muchy. W szkole odbył się okolicznościowy apel. Najpierw złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze przed tablicą pamiątkową Ojca świętego. Następnie zespół wykonał hymn szkoły. Pieśń ta przypomina, że powinniśmy wsłuchiwać się w Słowa Patrona, a "młodość to radość i miłość, która ocali nasz świat". Podczas spotkania w holu wysłuchaliśmy też recytacji Joasi Spychały z klasy 2d, która zajęła I miejsce w etapie szkolnym I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej. Asia wraz z Patrykiem Matusiakiem oraz Weroniką Szczotką będą reprezentowali naszą szkołę w drugim etapie tego konkursu.

Laureaci konkursów, które odbyły się ostatnio w naszym Gimnazjum, otrzymali dyplomy i wyróżnienia. Były to konkursy związane z Rokiem Janusza Korczaka (literacki, na prezentację multimedialną, plastyczny), Konkurs Muzyczny - "Śpiewam i gram" oraz Konkurs Informatyczny z okazji "Dnia bezpiecznego komputera".

22 X odbył się również Konkurs Wiedzy o Życiu Patrona. Reprezentanci wszystkich klas zmierzyli się z testem na temat Ojca świętego. Najlepsi okazali się uczniowie klasy 3 g: Paweł Antuchowski i Ania Żarnowiecka. Poza tym Komisja wybrała najładniejsze plakaty związane z hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego- "Rodzina". Uczniowie wykonali je podczas lekcji wychowawczych. Oto zdobywcy kolejnych miejsc: I- 1d, II-3h, wyróżnienia: 1e i 1f.

Osobami odpowiedzialnymi za organizację Dnia Patrona byli: p. Dorota Mucha, p. Agata Budzyńska oraz p. Patryk Dondajewski. Funkcję konferansjera pełniła Marta Kruszyńska (3d), natomiast sprzęt nagłaśniający obsługiwał Kacper Matyaszczyk (3d).

Dziękujemy.

G2