Dzień Muzyki, czyli instrumenty, nutki i konkursy

7.10.2019 r.

W naszej szkole od wielu lat obchodzimy święto Muzyki. W tym roku 30 września na lekcjach muzyki byli goście – muzycy amatorzy. Pan Robert z synem przedstawił dzieciom zestaw instrumentów należących do perkusji akustycznej. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o technice wydobycia dźwięku na poszczególnym instrumencie, jaką funkcję posiada każdy z nich w zestawie perkusyjnym oraz o charakterystycznej budowie każdego za nich. Dzieci miały niecodzienną okazję samodzielnie podjąć próbę gry na perkusji. Zuzanna, która jest uczennicą Szkoły Muzycznej w Poznaniu, przedstawiła młodszym uczniom instrument altówkę, prezentując brzmienie, walory swojego instrumentu. Na koniec wykonała utwór muzyczny solo. Z okazji Święta Muzyki odbyły się konkursy: konkurs klasowy na wykonanie klucza muzycznego z ekologicznych materiałów, konkurs wiedzy – słowa "Mazurka Dąbrowskiego" oraz hymnu  naszej szkoły. W holu pojawiła się ekspozycja prac plastycznych uczniów klasy czwartej oraz klas piątych jak instrumenty perkusyjne, kluczyk wiolinowy. Każdy uczeń w dniu 1 października mógł zaznaczyć to święto, wpinając w swoim stroju znak muzyczny  jak nutkę, kluczyk muzyczny. Młodsze dzieci na głowach tego dnia miały korony z elementem muzycznym. W imieniu dzieci oraz własnym bardzo dziękuję Panu Robertowi za poświęcony czas oraz przywiezienie perkusji.

Nauczyciel muzyki Dorota Mucha.