Dzień Języka POLSKIEGO

26.03.2015 r.

W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Języka Polskiego. Odbyło się kilka konkursów: kaligraficzny (zwycięstwo - Alicja Rykiel 3c), zabawy słowem, ortograficzny, literówki oraz dotyczący znajomości lektur (nagrodzone: Patrycja Wegner 2a, Patrycja Leśniewska 3e i Matylda Tomczak 2h). Mistrzem ortografii została: Kornelia Głowacka 3eW czasie głównej gali uczniowie poznali tradycję obchodzenia tego święta oraz mogli zobaczyć, jak nauczyciele radzą sobie z łamańcami językowymi w pojedynku z uczniami. Trudne do wymówienia wyrazy typu: "Szedł Sasza suchą szosą, aż się szosa wysuszyła" sprawiły, że śmiechu było sporo podczas oglądania tej karkołomnej potyczki. Galę przygotowała i prowadziła grupa uczniów z klasy 2g (konferansjerka Marta Nehring, Rebecca Montanaro, Marta Piątek, Gracjan Białasik; w filmikach wystąpili: Nela Filipowska, Tosia Wytykowska, Wiktor Jankowski, Konrad Szychowiak, Bartek Płóciennik, Jędrek Friska, Marcin Niedośpiał, Jakub Woźniak). Za organizację DJP odpowiedzialni byli nauczyciele poloniści.

Ilona Walkowiak