Dzień Gimnazjalisty

6.10.2012 r.

Dnia 6 października 2012 r. w Gimnazjum nr 2 odbył się Dzień Gimnazjalisty. Uczniowie klas pierwszych tradycyjnie bawili się w szkole. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem potyczek sportowo-umysłowych. Pierwszoklasiści brali udział w konkurencjach przygotowanych dla nich przez starszych kolegów z klasy II b i II g.

Wiedzą o szkole musieli wykazać się przewodniczący klas, a skarbnicy umiejętnością poprawnego liczenia. W nawiązaniu do Euro 2012 i Igrzysk Olimpijskich klasy przygotowały prezentacje dotyczące różnych dyscyplin sportowych. Uczniowie odpowiadali też na pytania i rozwiązywali krzyżówki, które dotyczyły sportu. Pierwszoklasiści uczestniczyli w konkurencjach, które sprawdzały ich sprawność fizyczną.

Po podliczeniu punktów zdobytych przez klasy okazało się, że pierwsze miejsce zdobyła klasa I e, drugie klasa I d, a trzecie klasa I b.

Ciekawym urozmaiceniem był występ uczennic z klasy III c, które swoim tańcem poderwały wszystkich do wspólnej zabawy.

Punktem kulminacyjnym było złożenie przez pierwszoklasistów ślubowania, które potwierdzało ich gotowość do wejścia w szeregi społeczności naszej szkoły.

• Nie obyło się też bez rad starszych kolegów, którzy dobrze znają szkolne zwyczaje. A oto one:
  • Używaj czarodziejskich słów: proszę, dziękuję, przepraszam.
  • Dbaj o bliźniego swego jak o siebie samego.
  • Bądź punktualny, bo kto późno przychodzi, ten sam sobie szkodzi.
  • Chcesz być szanowany, zachowuj się jak dobrze wychowany.
  • Nie daj się wywieźć w pole, nie chodź na wagary, ucz się pilnie w szkole.
  • Rozwijaj swoje umiejętności muzyczne, plastyczne, sportowe, a wyjdzie Ci to na zdrowie.
  • Chcesz być wyróżniany, przychodź do lekcji przygotowany.
  • Chcesz mieć powodzenie, przyjrzyj się swojej higienie.
  • Wiedzą to starzy, wiedzą to młodzi, że złość piękności szkodzi.
  • Nie zaczepiaj, abyś nie był zaczepiany, nie przezywaj, abyś nie był przezywany.

Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała wszystkim za świetne przygotowanie i dobrą zabawę.

Katarzyna Urbaniak Małgorzata Zgoła