Dzień Gimnazjalisty 2014 w słonecznym Hermanowie

18.09.2014 r.

W czwartek, 18 września, wszystkie klasy pierwsze udały się na wycieczkę do folwarku konnego w Hermanowie. Był to wyjazd zorganizowany dla naszych nowych uczniów, a jednocześnie nowych koleżanek i kolegów. Organizatorami imprezy były: p. Aneta Jankowska- Łukomska, p. Elżbieta Sobczak- Ellmann i p. Ewa Rubisz z klasą IIh. Wyruszyliśmy autokarami o 8.00 rano z pierwszym dzwonkiem w szkole. Wszystkim dopisywały humory, bo zamiast codziennych lekcji, kartkówek czy sprawdzianów udaliśmy się na łono przyrody. W Hermanowie czekały już na wszystkich przeróżne atrakcje. Każdy mógł przejechać się bryczką czy spróbować swoich sił  na ścianie wspinaczkowej. Wielu uczniów skorzystało także ze wspólnej zabawy na placu zabaw. Uzupełnieniem tych zajęć były rozgrywki międzyklasowe. Uczniowie z klasy IIh przygotowali szereg ciekawych i wesołych konkurencji sportowych, takich jak przeciąganie liny, sztafeta czy bieg z piłeczką pingpongową na łyżeczce. Wszystkie klasy kibicowały swoim zawodnikom, z dużym zapałem wymachując przepięknie wykonanymi wcześniej transparentami. Nie zabrakło również konkurencji sprawdzających wiedzę dotyczącą nowej szkoły czy znajomości koni. Na koniec wszyscy chętni wykonali taniec pod kierunkiem uczennic z klasy IIh. W tej zabawie nie zabrakło nauczycieli, których porwał do zabawy rytm muzyki. Po zmaganiach sportowych udaliśmy się na pyszny obiad. Na zakończenie pani Dyrektor pogratulowała wszystkim zaangażowania i dobrej, wspólnej zabawy i ogłosiła wyniki. Pierwsze miejsce zajęła klasa Ie, drugie klasa Ia, a trzecie miejsce, po zaciętej walce z klasą Ib, zajęła klasa Ih. Zdobywcy miejsc 1-3 otrzymały dyplomy i słodki upominek, zwycięska klasa dodatkowo zieloną kartę do zrealizowania w wybranym przez siebie terminie. Pozostałe klasy otrzymały dyplomy wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy - bez względu na zajęte miejsce, bo najważniejsza była zabawa. Mamy nadzieję, że ten dzień wszyscy zaliczyli do udanych i że poprzez wspólną zabawę poznaliście się lepiej. Teraz wracamy do nauki w szkole.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów i samych przyjemnych chwil w naszym gimnazjum.

Ewa Rubisz