Dzień Bezpiecznego Komputera

12.10.2012 r.

12 października przypada Dzień Bezpiecznego Komputera, obchodzony w Polsce od 2004 roku. W ramach obchodów DBK co roku odbywają się akcje informacyjne i edukacyjne, mające na celu popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.

W dzisiejszych czasach komputer stał się narzędziem codziennego użytku. Wykorzystujemy go do pracy, rozrywki i nauki. Niestety powszechne stały się również zagrożenia, które spotykają każdego użytkownika komputera.

10 października społeczność szkolna wysłuchała przygotowanej przez p. Katarzynę Paradowską i p. Wiesławę Stankiewicz audycji, w której m.in. przedstawione zostały zasady bezpiecznego użytkowania komputera. Pojawiło się też wiele informacji o współczesnych zagrożeniach w sieci, a tym samym o powszechnych zagrożeniach dla komputera.

Wszelkie informacje zostały uzupełnione na lekcjach informatyki, podczas których uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o trojanach, robakach, spamach, włamaniach i programach antywirusowych.

Sprawdzeniem wiedzy o komputerze był zorganizowany przez p. Grzegorza Aniołę konkurs dla uczniów klas drugich. Zmagania z pytaniami i czasem wygrał Jakub Lesiński, uczeń klasy 2e.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i pozostałym uczestnikom konkursu.

Organizatorzy DBK 2012