Dzień Bezpiecznego Komputera 2014

10.10.2014 r.

„W dzisiejszych czasach komputer stał się narzędziem powszechnego użytku. Towarzyszy nam w pracy, szkole i w czasie zabawy. Niestety, powszechne stały się zagrożenia, które spotykają każdego użytkownika. Każdego dnia w sieci Internet pojawiają się nowe wirusy i robaki. Hakerzy czyhają na dane, atakują on-linowe systemy zarządzania finansami. W obliczu tak licznych i wszechobecnych zagrożeń żaden system komputerowy nie jest w 100% bezpieczny. Dlatego każdy użytkownik komputera powinien posiadać wiedzę, w jaki sposób zwiększyć jego bezpieczeństwo i chronić się przed niebezpieczeństwami płynącymi z Internetu. Powszechna edukacja na temat zagrożeń informatycznych i sposobów walki z nimi jest konieczna…”

Tymi słowami rozpoczęła się dzisiejsza audycja wygłoszona przez uczennice kl.1d: Kasię i Julię. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Komputera, który obchodzony jest 12 października, młodzież została poinformowana o zagrożeniach związanych z użytkowaniem komputera, a także o zasadach jego bezpiecznego użytkowania.  Na holu szkoły pojawiła się okolicznościowa gazetka, a na lekcjach informatyki w klasach pierwszych omówione zostaną rodzaje licencji, a także wirusy komputerowe.

K.Paradowska, W.Stankiewicz