Dzień Bezpiecznego Internetu w SP5

8.02.2019 r.

Na dzień 5 lutego przypadały obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna inicjatywa odbywała się pod hasłem „Działajmy razem”. W naszej szkole już od pierwszego dnia po feriach realizowaliśmy na lekcjach wychowawczych oraz na lekcjach informatyki zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci. Wspieraliśmy się scenariuszami, konspektami oraz filmami edukacyjnymi o zagrożeniach, jakie mogą spotkać każdego ucznia w Internecie. Uznaliśmy, że należy nieustannie przypominać o NETYKIECIE i dlatego najmłodsze klasy oraz najstarsze miały za zadanie wspólnie zastanowić się i przygotować swój własny zbór zasad przyzwoitego zachowywania się w sieci. Wszystkie klasy pięknie zebrały swoje pomysły na plakatach, które przyozdobiły hol szkoły. Ponieważ były bardzo ciekawe i oryginalne, postanowiliśmy nagrodzić kilka z nich. Wśród klas młodszych: I miejsca 1a i 1c oraz wyróżnienie dla 2a. Z kolei dla starszych: I miejsca 3g i 8b oraz wyróżnienie dla 3a za nietuzinkowe ujęcie korzyści i zagrożeń Internetu.
Dziękujemy za współpracę, mamy nadzieję, że poznane i przypomniane treści związane z bezpieczeństwem w sieci pozwolą nam uniknąć niebezpieczeństw, na jakie możemy tam natrafić.

Wiesława Stankiewicz, Katarzyna Paradowska