Dzień Motyla

26.03.2018 r.

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale również  Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości. Tego dnia w  wielu urzędach miasta Poznania odbywało się  malowanie motyli dla Hospicjum Palium. Uczennice naszej szkoły  także wzięły udział w tej akcji. W Urzędzie Wojewódzkim dzielnie malowały przepiękne motyle: Marika Kopaszewska, Klaudia Pieniek, Zofia Golczak, Karolina Gallas, Agata Jankowiak, Jagoda Jarecka z 3e, Jagoda Czerwińska, Zofia Wrzaskowska z 3f, Zuzia Ratajak, Julia Pokryszka, Ania Walkowiak z 3c,  Aleksandra Matuszak,  Wiktoria Ratajczak z 2c i  Adrianna Żyła z 2f.  Następnie  udaliśmy się na pl. Wolności, po drodze rozdając przechodniom motyle i uczestnicząc w przygotowanych atrakcjach. Patronat nad „Dniem Motyla” objął Wielkopolski Kurator Oświaty. „Pomaganie jest bardzo proste, radosne i może przybierać różne formy” (B.Grochal)

Katarzyna Wilińska-Jóźwiak