Działania na rzecz ochrony środowiska

29.09.2012 r.

We wrześniu gimnazjaliści wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Trzecioklasiści podzieleni na grupy pod opieką wychowawców porządkowali różne zakątki miasta.

Warto dodać, że podjęta akcja nie jest jedyną inicjatywą służącą promocji działań proekologicznych, którą realizują uczniowie z Gimnazjum nr 2. W tym roku na terenie szkoły odbywa się zbiórka zużytych baterii i puszek. W celu poszerzenia wiadomości o recyklingu młodzież odwiedza Wysypisko Odpadów Komunalnych w Suchym Lesie, Hutę Szkła w Antoninku, Oczyszczalnię ścieków w Koziegłowach, Wojewódzki Inspektorat Ochrony środowiska.

W ubiegłym roku w holu szkoły uczniowie zorganizowali wystawę plakatów na temat alternatywnych źródeł energii i sposobów jej oszczędzania oraz o znaczeniu i wykorzystaniu wody i ochronie jej zasobów. Gimnazjaliści brali także udział w konkursach ekologicznych, przygotowując prezentacje poświęcone perspektywie ochrony przyrody w XXI wieku.

Joanna Taberska