Drzwi Otwarte w Hospicjum Palium

14.10.2019 r.

12 października przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami wzięły udział w Drzwiach Otwartych Hospicjum Palium w ramach Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów. To szczególny dzień, w którym zaznacza się wagę opieki paliatywnej i w widoczny sposób pokazuje pacjentom Hospicjum Palium oraz ich rodzinom, jak bardzo nam na nich zależy. Pokazuje się, że Hospicjum to też życie.
W ramach obchodów tego dnia uczennice miały możliwość uczestniczenia w koncertach, które odbyły się na terenie poznańskiego Hospicjum - przed publicznością wystąpili: mezzosopranistka Marta Wryk oraz duet: skrzypaczka Basia Szelągiewicz i harfista Michał Zator. Przedstawiciele Szkolnych Kół Wolontariatu wspomogli uroczystość, dostarczając pyszne ciasta.

P. Hącia, K. Urbaniak