"Drzwi otwarte" w G2

8.03.2013 r.

7 marca OTWORZYLIŚMY DRZWI dla szóstoklasistów i ich rodziców. Pokazaliśmy kandydatom gimnazjum, przedstawiliśmy swoje działania i ofertę na nowy rok szkolny. Liczba gości przekroczyła nasze oczekiwania! Przyszli nie tylko lubonianie. Do „Dwójki” dotarli także mieszkańcy Wir, Komornik, poznańskiego Świerczewa i Dębca. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego, co usłyszeli i zobaczyli. W holu p. dyrektor J. Walczak powitała przybyłych i omówiła najważniejsze obszary działań. O swoich zadaniach opowiedziały: psycholog, p. M. Szmyt, doradca zawodowy, p. A. Jankowska-Łukomska, opiekunka wolontariatu: wicedyrektor p. K. Pilarska, koordynatorka projektu Comenius, p. M. Madajczyk-Głowacka, autorki programów przewidzianych do realizacji od września: p. M. Szymankiewicz, E. Rubisz i M. Madajczyk-Głowacka. Głos zabrali także uczniowie: Joasia Budniak, Eliza Misiaczyk, Majka Jaśkowiak, Marta Kruszyńska, Dagmara Czajka, Kinga Kaczmarek i Kuba Jelinski.  Poza ogólną prezentacją i występami w holu w poszczególnych pracowniach czekały doświadczenia chemiczne i fizyczne, obserwacje biologiczne, ćwiczenia, zagadki, rebusy, krzyżówki z matematyki, języka polskiego i języków obcych oraz zadania muzyczne i plastyczne. Gimnazjaliści zachęcali do malowania motyli, wykonywania zadań przy pomocy programów komputerowych oraz jazdy na rowerach spinningowych. Pierwsze tego typu spotkanie z kandydatami uważamy za bardzo udane!

G2