Drzwi otwarte 2016

27.04.2016 r.

27 kwietnia odbyły się "Drzwi otwarte". Odwiedziło nas wielu rodziców oraz uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych z Lubonia, Poznania, Komornik i Wir. Kandydaci mieli okazję poznać ofertę naszego gimnazjum. Razem z rodzicami mogli zobaczyć pracownie przedmiotowe oraz dowiedzieć się, jakimi pomocami dydaktycznymi dysponujemy. W poszczególnych salach nauczyciele i uczniowie opowiadali o realizowanych programach oraz projektach. Prezentowali prace uczniowskie i zachęcali do konkursów oraz doświadczeń. Odpowiadaliśmy na liczne pytania gości dotyczące rekrutacji. Panowała bardzo miła atmosfera!
Przypominamy, że w tym roku odbędzie się rekrutacja elektroniczna. Rozpocznie się ona 23 maja (dla uczniów z rejonu i spoza rejonu). Rodzice powinni wejść na stronę: http://www.nabor.pcss.pl/lubon . Następnie trzeba wypełnić pola formularza – wniosku lub zgłoszenia, wydrukować wypełniony formularz, własnoręcznie podpisać, dołączyć do formularza stosowne dokumenty (w tym kartę informacyjną ze strony G2), a później przynieść formularz z załącznikami do szkoły. Szczegółowe informacje - w zakładce "Kandydaci" / "Regulamin rekrutacji".

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i naszym wspaniałym zaangażowanym uczniom za pomoc w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu tegorocznych "Drzwi otwartych"!

Jolanta Walczak