DRAGONY 2017

31.05.2017 r.

27 maja na poznańskiej Malcie odbyła się IX edycja Mistrzostw Szkół w Smoczych Łodziach. Już po raz 8 na starcie stanęły ekipy z naszego Gimnazjum. W historii startów jeszcze się nie zdarzyło, by któraś z naszych osad nie wywalczyła miejsca na podium. I nie inaczej było tym razem. Po dwóch bardzo ładnych wyścigach w przedbiegu i półfinale nasi chłopacy awansowali do finału z najlepszym czasem. Ostatecznie po bardzo wyrównanym finiszu osada Gimnazjum nr 2 zajęła II miejsce, przegrywając zaledwie 0,17 s z ekipą z Jerzykowa. Druga nasza osada pechowo zajęła 9 miejsce po przedbiegach i nie zdołała awansować do ósemki półfinalistów. Kiedy część naszych uczniów dzielnie walczyła na wodzie, klasa 1a wraz z p.Weroniką Idzikowską prowadziła żywiołowy doping na trybunie. Dla najlepiej dopingującej szkoły też przewidziana była nagroda. Jury jednogłośnie przyznało dwa pierwsze miejsca: Gimnazjum nr 2 reprezentowane przez klasę 1a oraz Gimnazjum nr 44 z Poznania. Wielkie brawa dla startujących osad oraz dla naszych niezastąpionych kibiców za wsparcie. Podziękowania również dla pań Klaudii Lamch oraz Weroniki Idzikowskiej za przygotowanie oprawy dla kibiców. Gratulacje!!!
Skład osady, która zajęła 2 miejsce: MALINOWSKI NORBERT 3A, MARCINIAK ADRIAN 3A, ANTCZAK MICHAŁ 2A, KACZMAREK DOMINIK 2A, WAWRZYNIAK KUBA 2A, KUZNIAREK JAN 3G, LECHNA BŁAŻEJ 3G, BUDZISZEWSKI DAMIAN 3D, CIEŚLICZAK JAN 2C, PILARSKI KUBA 1F