Dragony 2014 - nie zawiedliśmy!

26.05.2014 r.

W sobotę 24 maja na poznańskiej Malcie odbyła się już szósta edycja Mistrzostw Szkół w Smoczych Łódziach "Dragony 2014". W gronie ponad 160 uczniów z 13 szkół gimnazjalnych nie mogło zabraknąć ekipy lubońskiej G2. Przez organizatora oraz znawców dyscypliny stawiani w gronie faworytów – nasi uczniowie w ostatnich trzech latach dwukrotnie zwycieżali w imprezie, a w 2012 roku na podium znalazły się aż dwie nasze osady (drugie i trzecie miejsce). Nie inaczej było i tym razem. Po wyrównanych i zaciętych wyścigach eliminacyjnych obie nasze łodzie zapewniły sobie start w finale. Najszybszą ekipą Dragonów 2014 (pierwsze miejsce  na podium) okazała się załoga p. Michała Garstkiewicza w składzie: Adam Gomuła 3d, Michał Nakonieczny 3d, Tomasz Szulc 2g, Paweł Reksiński 2f, Dawid Janik 2g, Filip Mączkowiak 3a, Aron Ciesieski 3c, Wojtek Stankiewicz 2c, Adrian Mieszała 2a oraz Aleksander Nowak 2hDrugą lokate wywalczyli uczniowie G65 w Poznaniu, którzy na ostatnich metrach wyprzedzili osadę pod wodzą p. Marcina Zabłockiego w składzie: Mikołaj Matyla 3c, Krzysztof Spychała 3d, Jakub Knitter 3a, Michał Piotrowski 2c, Dominik Kędziora 2c, Dominik Brodowski 2a, Marcel Osiński 2a, Mikołaj Jakubowski 2e, Oskar Miłek 2a oraz Maciej Chudak 3c. W trakcie zawodów każdy ze startujących miał okazję wiosłowania na kajakach turystycznych pod okiem zawodników kajakarstwa KS Stomil Poznań i mógł obejrzeć zapierający dech w piersiach pokaz fly board. Zawody miały wymiar nie tylko polski, ale również międzynarodowy. Na specjalne zaproszenie w sobotnich zmaganiach udział wzięły załogi z  Hanoweru i Brna. Wszystkim startującym gratulujemy. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji zawodów!!!

Michał Garstkiewicz