Doskonały debiut w zawodach sumo

23.03.2014 r.

Reprezentacja Gimnazjum nr 2 zdobyła 4 miejsce drużynowo i brązowy medal w kategorii do 70kg w pierwszych Otwartych Mistrzostwach Sumo Szkół Gimnazjalnych o Puchar dyrektora ZSE w Poznaniu! Nasza reprezentacja zmierzyła się z regularnie trenującymi zawodnikami zapasów, yudo i innych sztuk walki. Okazało się, że sumo to nie tylko masa, ale przede wszystkim zwinność i siła. Maksymilian Sosnowski po zaciętych pojedynkach wygrał grupę i zakwalifikował się do ścisłego finału, gdzie uległ zapaśnikom trenującym od 7 lat. Niewątpliwie sukcesem były też wygrane starcia innych naszych reprezentantów. Skład drużyny: Dawid Borowski, Bartosz Kasper, Maksymilian Sosnowski, Bartosz Gołaś, Krzysztof Spychała. Imprezę prowadził i sędziował Mistrz Świata Juniorów w Sumo - Andrzej Mazurek z Gorzowa.