Doskonałe wyniki w pływaniu i biegach sztafetowych

Świetne wyniki szkolnych pływaków

6 października na basenie AWF-u w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Miasta Lubonia w Sztafecie pływackiej szkół gimnazjalnych 10x50m. Drużyna liczy 5 dziewcząt i 5 chłopców, którzy płyną naprzemiennie.

Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 z czasem 6min.01s, co pozwoliło na awans do Mistrzostw Powiatu. Te zawody odbyły się 8 października w Kórniku na basenie OAZA. Tam Gimnazjum nr 2 z Lubonia zajęło 3. miejsce (czas 6,04,30), tuż za Suchym Lasem (czas 5,48,22) i Koziegłowami (czas 5,32,50). Cieszy wysoki wynik naszych gimnazjalistów. Pozostałe szkoły startujące w zawodach mają całoroczne zajęcia wychowania fizycznego na basenie przy szkole. Drużynę dziewcząt przygotowywała p. Hanna Grus-Krężelewska, a drużynę chłopców -p. Marcin Zabłocki i p. Michał Garstkiewicz. Treningi odbywały się na basenie AWF-u w każdą sobotę przez okres dwóch miesięcy.

Sztafety na medal

20 września na stadionie przy ulicy Rzecznej odbyły się Mistrzostwa Miasta Lubonia w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x 1000m. Drużyny chłopców i dziewcząt z Gimnazjum nr 2 zajęły pierwsze miejsce i awansowały do Mistrzostw Powiatu, które odbyły się 26 września w Kórniku. Startowało tam 15 szkół gimnazjalnych z całego powiatu poznańskiego. 13 -osobowa drużyna chłopców zajęła 1. miejsce, utrzymując swój wynik z poprzedniego roku. Drużyna dziewcząt zajęła 2. miejsce. Dało nam to awans do Mistrzostw Województwa, które odbyły się 12 października w Poznaniu na Woli. Byliśmy wśród najlepszych! W finale startowały 43 gimnazja z całego województwa. Chłopcy zajęli 23., a dziewczyny 19. miejsce.

Dziękujemy nauczycielom: p. Marcinowi Zabłockiemu, p. Zofii Stolaś, p. Michałowi Garstkiewiczowi i p. Krzysztofowi Błaszczykowi.

10 października na ul. Rzecznej odbyły się Mistrzostwa Miasta Lubonia w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie ok.2000m dla chłopców szkół gimnazjalnych. Pierwsze i drugie klasy gimnazjum startowały razem - po osiem osób z każdego rocznika. Z 32 zawodników klas I i II szkół gimnazjalnych pierwszych sześć osób awansowało do Mistrzostw Powiatu.

Awansowali nasi uczniowie: Adam Gomuła (1. miejsce z czasem 6,59s.), Mikołaj Matyla (3. miejsce z czasem 7,06s.) oraz Marcin Depczyński (4. miejsce z czasem 7,08s.). Natomiast z klas trzecich startowało 10 osób z każdej szkoły. Dwudziestu zawodników z pierwszych sześciu miejsc przechodziło do następnego etapu. Z Gimnazjum nr2 awansowali do Mistrzostw Powiatu: Stanisław Wysocki (1. miejsce z czasem 6,37s.), Michał Gil (2. miejsce z czasem 6,39s.), Patryk Okołowski (4. miejsce z czasem 6,43s.), Tobiasz Tykwic (5. miejsce z czasem 6,45s.) oraz Filip Rzepecki (6. miejsce z czasem 6,49s.) Na wyróżnienie zasługują uczniowie z naszej szkoły , którzy dotarli na metę na 7 miejscu, tj. Paweł Reksiński z klasy I (z czasem 7,10s.) oraz Andrzej Frysiak z klasy III (z czasem 6,50s.).

Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom naszej szkoły, którzy ukończyli bieg. Każdy zawodnik zdobywa punkty dla szkoły. Dzięki nim Gimnazjum nr 2 w Luboniu zajęło I miejsce w klasyfikacji ogólnej chłopców oraz I miejsce w klasyfikacji ogólnej dziewcząt.

W Mistrzostwach Powiatu na Poznańskiej Malcie 19 października do Mistrzostw Województwa awansowało sześć pierwszych miejsc. Te zawody odbędą się wiosną 2013 roku. Z naszego Gimnazjum nr 2 awansował Stanisław Wysocki z klasy 3d (z czasem 6,52s., zajął 6. miejsce). Mniej szczęścia mieli Patryk Okołowski z klasy 3g (czas 6,55s., 7. miejsce) oraz Michał Gil z klasy 3b (czas 6,58s., 8 miejsce).

Osoba odpowiedzialną za przygotowanie reprezentacji szkoły chłopców Gimnazjum nr 2 jest p. Marcin Zabłocki. Dziękujemy również p. Zofii Stolaś, p. Michałowi Garstkiewiczowi oraz p. Krzysztofowi Błaszczykowi za pracę w przygotowaniach biegowych chłopców na zajęciach lekcyjnych.

Marcin Zabłocki