Dopalacze kradną życie - prelekcja funkcjonariusza KMP w Luboniu

1.12.2015 r.

W dniu 1 grudnia na lekcjach chemii uczniowie klas 1d, 2d i 3e gościli funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Luboniu. Podczas zajęć pan Krzysztof Niewiada zapoznał uczniów z tematem dopalaczy, uzależnieniem od dopalaczy oraz zagrożeniami płynącymi z ich stosowania. Młodzież poznała fakty i mity o dopalaczach. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć krótkie reportaże przedstawiające relacje specjalistów oraz osób, które mają styczność z dopalaczami. Dzięki spotkaniu, które miało charakter prewencyjny, uczniowie wiedzą już, dlaczego dopalacze są niebezpieczne, a przede wszystkim, że nie warto ryzykować swojego zdrowia i życia, sięgając po te środki. Ponadto każdy uczeń na pamiątkę otrzymał ulotkę, w której zawarty został kodeks antynarkotykowy.

Patrycja Kędziora