Dominika Siudzińska 2a Mistrzynią Polski w WKKW Młodzików 2016 !

12.09.2016 r.

Koniec wakacji dla Dominiki Siudzińskiej z klasy 2a okazał się wyjątkowy. W dniach 25-28 sierpnia br. wzięła ona udział w organizowanych w Strzegomiu Mistrzostwach Polski w WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego), gdzie zajęła I miejsce, nie dając szans rywalom. Najlepiej zaprezentowała się podczas próby ujeżdżeniowej, później potwierdziła swoją rewelacyjną formę podczas próby terenowej na krosie, jako jedyna pokonując go bezbłędnie i tym samym znacznie zwiększając przewagę punktową. Próbę skokową zaliczyła wzorowo, pokonując bezbłędnie trudny technicznie parkur ze „straszakami” typu rów z wodą. Równolegle odbywały się zawody Pucharu Polski w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody, w których Dominika również wzięła udział. W konkurencji ujeżdżenia zajęła 9 miejsce z wynikami nie odbiegającymi od wyników zawodników ścisłej czołówki Polski Juniorów Młodszych. Wynik ten bardzo cieszy, bo widać, że Dominika i jej młodziutki kucyk Cinamon w przyszłym roku mogą śmiało powalczyć o miejsce na podium:) Natomiast w Pucharze Polski w skokach przez przeszkody Dominika zadebiutowała, startując w konkursie Dzieci II na dużych koniach (wysokość przeszkód 110-115cm) i zajęła 11 miejsce na 35 startujących koni. Dominika i Wena muszą się jeszcze zgrać, ale uzyskany wynik bardzo dobrze rokuje na przyszłość:) Ale to nie wszystko. Dominika wzięła także udział w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, po których w konkurencji WKKW zakwalifikowała się do udziału w Olimpiadzie, natomiast w pozostałych konkurencjach (skoki i ujeżdżenie) znalazła się na liście rezerwowej. W lipcowych zawodach ujeżdżeniowych na poznańskim Hipodrom Wola wystartowała w konkursach klasy L i P. W obu tych konkursach zajęła I miejsca. Dumni z tych osiągnięć trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!