„DOM w pięciu odsłonach”.

20.12.2017 r.

"Świetnie byłoby napisać rozdział książki albo książkę…" - tak pomyślały podczas wakacji uczennice  siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu. "Poczekajmy do września" - powiedziała jedna z nich. Rozpoczął się rok szkolny. Na jednej z lekcji języka polskiego p.Katarzyna Kozłowska - nauczycielka przedmiotu - zadała dzieciom pisemne zadanie domowe, którego tematem przewodnim był  DOM. Prawdziwy, wymarzony, swój, rodziców, koleżanek, kolegów… Dom, który kojarzy nam się z rodzinnym ciepłem, wspomnieniami, codziennością, a może taki, w którym nie czujemy się zbyt bezpiecznie, z którego uciekamy… Zuzia, Kaja, Asia, Julia i Zuzia, wykorzystując swoje doświadczenia i zdolności, napisały prace. Pani Katarzyna Kozłowska, po analizie  i sprawdzeniu poprawności tekstu, zaproponowała uczennicom zebranie opowieści w jeden zbiór. Tak powstała książka o domu każdej z dziewczynek. Poczytajcie….
Praca została zgłoszona do konkursu. Aby książka została wydana, musi mieć odpowiednią liczbę głosów. Zachęcamy uczniów i rodziców do głosowania na powieść naszych autorek. Link do głosowania https://ridero.eu/pl/books/dom_w_pieciu_odslonach/

Kaja Łukomska, Zuzia Sajnaj, klasa 7e