Debata

24.09.2012 r.

Dnia 24 września odbyła się w naszej szkole debata kandydatów do władz Samorządu Uczniowskiego ze społecznością szkolną i przedstawicielami grona pedagogicznego.

Kandydaci mieli możliwość powiedzenia paru słów o sobie i zaprezentowania swojego programu, z czego chętnie skorzystali. Debata odbyła się w przyjaznej atmosferze i z poszanowaniem demokratycznych reguł. Wyborcy chętnie zadawali pytania i byli bardzo dociekliwi, co do obietnic i praktycznych sposobów ich realizacji. Widać było, że potrafią odróżnić czcze obietnice od spraw, na które Samorząd Uczniowski ma realny wpływ.

Większość kandydatów bardzo poważnie podeszła do sprawy i starannie przygotowała swoje wystąpienie, zwracając uwagę na istotne dla uczniów sprawy: szczęśliwy numerek, dyskoteki szkolne, wzajemny szacunek, spotkania ze znanymi ludźmi. Miło było usłyszeć, że w szkole było dotychczas tak wiele ciekawych inicjatyw, że trudno im było zaproponować coś nowego, atrakcyjnego.