Debata podsumowująca i kończąca działania w projekcie Erasmus +

8.06.2021 r.

8 czerwca odbyło się zdalne spotkanie uczestników projektu Erasmus+ „Women in art. Breaking the invisibility loop”. Wzięli w nim udział partnerzy z Polski, Hiszpanii, Grecji i Włoch. Naszą szkołę reprezentowali p.Anna Kobylańska oraz uczniowie: Julia Cierniak, Zosia Hącia, Basia Buciora, Julia Bednarczyk, Krzyś Krotkiewski, Dominik Wielicki, Mikołaj Sołecki, Kuba Kobyliński i Bruno Józefiak-Piróg. Uczestnicy podsumowali zrealizowane działania. Niestety, przez pandemię nie wszystkie zadania wykonano, nie odbył się też planowany pobyt w Walencji w Hiszpanii. Dziś potwierdziło się, że udział w projekcie był dla dzieci niezwykłą przygodą i ważnym, kształcącym doświadczeniem. Wśród wspomnień pojawiły się m.in. zwiedzanie włoskiego Bari i niezwykłego Alberobello, pobyt nad urokliwym jeziorem Prespa na granicy Grecji, Albanii i Macedonii oraz spotkanie w Polsce. Dzisiaj po raz kolejny młodzi Polacy, Grecy, Hiszpanie i Włosi mogli sprawdzić praktyczną znajomość języka angielskiego. Wszyscy żałowali, że projekt dobiegł końca. Na szczęście, przeżycia oraz nawiązane przyjaźnie pozostaną w pamięci i uczniów, i nauczycieli heart.

Jolanta Walczak