Debata o naszej szkole

21.02.2013 r.

We wtorek (19 lutego) miało miejsce pierwsze spotkanie uczniów ze wszystkich klas poświęcone nowej koncepcji pracy szkoły. Kadrę nauczycielską reprezentowały: p. Jolanta Walczak, p. Ewa Frąckowiak i p. Katarzyna Pilarska.

Koncepcja pracy Gimnazjum to kierunki, cele i metody pracy w najbliższych miesiącach oraz latach. Pani dyrektor podkreśliła, że traktuje bardzo poważnie opinie uczniów i konieczne jest uwzględnienie ich w wizji szkoły. Spotkanie pokazało, że młodzież ma dużo ciekawych spostrzeżeń i propozycji. Dotyczą one wielu obszarów, m.in. ważnych wartości, lekcji i zajęć pozalekcyjnych, kontaktów nauczycielsko-uczniowskich, ubioru uczniów i wyglądu szkoły.  Są sprawy, w których uczestnicy debaty byli jednomyślni i takie, co do których istnieją zróżnicowane poglądy. Okazało się, że zaplanowane półtorej godziny minęło zbyt szybko. Wspólnie podjęto decyzję o kontynuowaniu spotkania w przyszłym tygodniu.

G2