Debata "Bezpieczny Internet"

17.02.2013 r.

Dnia 13 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim był „Bezpieczny Internet”. Specjalista – dr Dariusz Skalski - opowiadał nam o cyberprzemocy, skutkach kradzieży tożsamości oraz pobierania plików z nielegalnych źródeł. Dowiedzieliśmy się, że Internet, który bardzo często wydaje nam się bezpieczną formą komunikacji, może stać się zdradliwy, a osoby, z którymi korespondujemy, nie zawsze są tymi, za kogo się podają. Poznaliśmy metody bronienia się przed wieloma czyhającymi na nas zagrożeniami oraz poinstruowano nas, jak należy postępować  w razie dostrzeżenia sytuacji łamania prawa. Zadaniem osób, które brały udział w debacie, jest przekazanie swoim klasom informacji zaprezentowanych przez prowadzącego. Dążymy do tego, aby w naszej szkole każdy umiał bezpiecznie korzystać z Internetu.

Iga Skrzypczak, Julia Kolenda