Cykl zajęć zawodoznawczych rozpoczęty... - spotkanie z przedstawicielem firmy Volkswagen

22.10.2015 r.

21 października 2015r. odwiedził nas Pan Łukasz Kałmucki, który opowiedział nam o kształceniu w Volkswagen Poznań. Firma Volkswagen Poznań otwiera przed uczniami niezwykle ciekawe perspektywy startu zawodowego. Przedsiębiorstwo bardzo kompleksowo i intensywnie inwestuje w największy zasób, jakim są przyszli pracownicy. Zapewnia możliwość zdobywania wiedzy i wykorzystania jej w praktyce.
 Łącząc naukę zawodu z pracą, można zdobywać wiedzę i niemalże jednocześnie utrwalać i sprawdzać ją w praktyce na terenie firmy. W Volkswagen Poznań można wybrać zawody: monter mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, operator maszyn i urządzeń odlewających i mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych. Szkoła zapewnia programy praktyk letnich i programy stypendialne. W zależności od wybranego zawodu można poznawać najnowocześniejsze rozwiązania zastosowane zarówno w samych samochodach jak i urządzeniach. Opiekę nad uczniami sprawują doświadczeni instruktorzy praktycznej nauki zawodu, którzy służą zawsze wsparciem i pomocą.
Dziękujemy P. Agnieszce Montanaro za pomoc przy organizowaniu spotkania.

K. Zagajewska, A. Grabowska kl. II h