Mikołajkowy konkurs "Chemia na wesoło"

7.12.2015 r.

Św. Mikołaj przynosi prezenty, niespodzianki, a tym razem… przybył z zagadkami chemicznymi, które rozwiązywali nasi gimnazjaliści. 29 dwuosobowych drużyn zmagało się z rozwiązaniem testu od Mikołaja. Uczniowie odpowiadali na mikołajkowe pytania dotyczące m. in. zastosowania związków chemicznych w kulinarnych przygotowaniach świątecznych, np. składników chemicznych stosowanych do pieczenia pierników, sporządzania sałatki jarzynowej czy pielęgnacji drzewka świątecznego. Uczestnicy konkursu mieli na głowach Mikołajowe czapki, co nadało świąteczny nastrój konkursowi. Zwycięzcy konkursu to: I miejsce: Sylwia Błażejak i Patryk Frąckowiak kl. 3b; II miejsce: Anna Klemczak i Dominika Szymanda kl. 3c; III miejsce zdobyły dwie drużyny: Jakub Fąferek i Kamil Wójcik kl. 3c; Karolina Borowska i Zuzanna Szyk kl. 3b. Serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za liczne uczestnictwo.

Patrycja Kędziora, Joanna Taberska