Certyfikat dla szkoły za projekt "Wolontariat z klasa"

18.04.2016 r.

12 kwietnia miałyśmy  przyjemność reprezentować nasze Gimnazjum na uroczystościach zorganizowanych przez CREO w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu pt. "Wolontariat w edukacji", gdzie odebrałyśmy dla naszej szkoły certyfikat. Seminarium było podsumowaniem projektu, który realizowaliśmy wraz z innymi trzydziestoma szkołami z Wielkopolski "Wolontariat z klasą". Miałyśmy okazję wysłuchać wielu ciekawych wykładów osób angażujących się na rzecz pomocy innym. Dowiedziałyśmy się o interesujących inicjatywach na rzecz osób starszych oraz osób z różnymi niepełnosprawnościami. Znalazła się także przestrzeń, by powymieniać się doświadczeniami wolontaryjnymi. Spotkaniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i myśli oraz smaczny poczęstunek, podczas którego poznalysmy przedstawicieli innych szkół. Miałyśmy okazję brać udział w warsztatach z symulatorem starości oraz obejrzeć filmy dotyczące działalności wolontaryjnej. Bardzo dziękujemy osobom z CREO za zaproszenie i wspaniały dzień.

Magdalena Szmyt, Katarzyna Wilińska- Jóźwiak